Udeležili smo se mednarodne konference o inovativnem izobraževanju v gozdarstvu

Udeležili smo se mednarodne konference o inovativnem izobraževanju v gozdarstvu

08.07.2018

V Zagrebu je 8. junija 2018 potekala mednarodna konferenca z naslovom »Strokovno usposabljanje na področju trajnostnega gospodarjenja z gozdovi v Avstriji, Sloveniji in na Hrvaškem: znanje, izkušnje in pričakovanja«, ki je bila zaključni dogodek Erasmus+ projekta CIA2SFM (Strateška partnerstva za inovativni pristop usposabljanja o trajnostnem gospodarjenju z gozdovi).

Cilj konference je bil predstaviti rezultate projekta, izmenjati izkušnje in pridobljeno znanje ter predstaviti načrt za širjenje rezultatov projekta tudi po njegovem zaključku. Konference so se udeležile partnerske organizacije projekta, trenerji in ciljne skupine projekta (gozdarski strokovnjaki, podjetniki, pedagoški delavci v gozdarstvu, aktivni lastniki gozdov in študenti).

Na konferenci je bil predstavljen glavni rezultat projekta - to je inovativno e-izobraževanje "Teorija in praksa trajnostnega gospodarjenja z gozdovi", ki so ga soustvarili partnerji projekta CIA2SFM in pokriva različne teme povezane s trajnostnim gospodarjenjem z gozdovi. Več o e-izobraževanju: http://wcm.gozdis.si/splosno/izobrazujmo-se-e-izobrazevanje-o-trajnostnem-gospodarjenju-z-gozdovi.

Večji del konference pa je bil namenjen predstavitvi in razpravi o uporabi e-učenja in drugih inovativnih metod poučevanja in učenja, ki bi lahko dopolnjevale tradicionalno učenje ex-cathedra v gozdarstvu. Ključni govorci konference so predstavili sodobne izzive gozdarskega sektorja, kot so podnebne spremembe, financiranje, prednosti in slabosti e-učenja v gozdarstvu ter vključevanje in motivacija za vseživljenjsko učenje ter e-izobraževanje odraslih.

Predstavitve (v angleškem jeziku) ključnih govorcev na konferenci so javno dostopne za vse, ki bi jih več zanimalo, in sicer:

  • Andrej Breznikar, Zavod za gozdove Slovenije: Ključni izzivi v gozdarstvu (Key challenges in forestry)

 

 

  • Johann Zoescher, BFW, Gozdarski center Ossiach, Avstrija: E-izobraževanje v gozdarstvu: prednosti in slabosti (E-learning in forestry - pros and cons)

 

 

  • Branka Radonić Choudhury, Agencija za mobilnost i programe EU, Hrvaška: Program financiranja Erasmus+

 

 

Uredništvo WCM,

Novice

EUDR v praksi: Kaj prinašajo zadnje poenostavitve in razvrstitev držav? 07.07.2025

EUDR v praksi: Kaj prinašajo zadnje poenostavitve in razvrstitev držav?

Začetek izvajanja Uredbe (EU) 2023/1115 o proizvodih, ki ne povzročajo krčenja gozdov (uredba EUDR) se nezadržno približuje. V letošnjem aprilu in maju je Evropska komisija (v nadaljevanju EK) pred...

Več ...
Trg lesnih peletov v Sloveniji v letu 2024 01.07.2025

Trg lesnih peletov v Sloveniji v letu 2024

Proizvodnjo lesnih peletov (v nadaljevanju peletov) v Sloveniji spremljamo že od leta 2010 in podatki kažejo, da ta skozi leta narašča. Zadnjo raziskavo med slovenskimi proizvajalci peletov smo na ...

Več ...
Inovacije in izzivi mobilizacije lesa – mednarodni študijski dnevi projekta FOREST4EU v Sloveniji 23.06.2025

Inovacije in izzivi mobilizacije lesa – mednarodni študijski dnevi projekta FOREST4EU v Sloveniji

Med 27. in 29. majem 2025 smo na Gozdarskem inštitutu Slovenije (GIS) organizirali mednarodne študijske dneve (t. i. study visits) v okviru evropskega projekta FOREST4EU. Dogodek, ki so se ga udele...

Več ...
  • © 2021 Gozdarski inštitut Slovenije
  • ISSN 2591-2127